Guru Jára

Odsouzený Guru Jára chce očistit své jméno! Do Česka se zatím nevrátí

Jaroslav Dobeš, alias Guru Jára, odsouzený za znásilnění a jeho rovněž odsouzená kolegyně, Barbora Plášková, chtějí očistit svá jména. K soudu, který v pondělí začal ve Zlíně, ale nedorazili, už několik let pobývají v detenčním zařízení na Filipínách, kde požádali o azyl.

Byl to svérázný způsob léčby láskou zlomených srdcí. Metoda takzvaného "odháčkování" spočívala v souloži s Guru Járou. Za ni ženy platily tisíce. Dobeše a jeho pobočnici Pláškovou, která mu sháněla klientky, nakonec tahle novátorská metoda dostala do vězení.


"Nevěděly, že se bude jednat o pohlavní styk, s tím, že byly ve stavu bezbrannosti, kdy se nemohly tomu styku bránit," popsala státní zástupkyně Iveta Eichlerová.


Dobeše s Pláškovou soudy skutečně poslaly za mříže, ale jen za jedno znásilnění. Pro dalších sedm prý chyběly důkazy. "Chceme, aby byli klienti očištěni. Jsme přesvědčeni, že tam jejich chyba není," pronesl obhájce Jaroslava Dobeše Michal Krčma.

Související obsah


Odháčkování se tak znovu dostalo ke zlínskému soudu. A to úplně od začátku. Znovu budou vypovídat desítky žen, znalci i lékaři. Jedna ze svědkyň popisovala praktiky, s nimiž se setkala, už při zahájení líčení.


"Opětovně jsme slyšeli svědkyni, která nepopisuje vůbec nějaké fyzické znásilnění, popisuje akt dobrovolnosti," zhodnotil obhájce Barbory Pláškové Petr Drabák.


"V důsledku jednání obžalovaných došlo ke vzniku těžké újmy na zdraví, a to těžké posttraumatické stresové poruchy," uvedla Iveta Eichlerová.

Související obsah


Když se o tuto zvláštní metodu léčby zničených partnerských vztahů začali zajímat policisté, Plášková s Dobešem zmizeli do zahraničí. Na Filipínách skončili v detenčním zařízení a neúspěšně žádají o azyl. "Nemají tam pitnou vodu, co se týká jídla, tak ty podmínky jsou tam taky velmi střízlivé," doplnil Dobešův obhájce.


Dobeš a Plášková přesto nástup do českého vězení odmítají a na Filipínách, kde Dobeš založil i vlastní církev, chtějí zůstat.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz