Koněv

Bránil Koněva vlastním tělem! K soše v Praze 6 se muž napevno připoutal

Bránil Koněva vlastním tělem! K soše v Praze 6 se muž napevno připoutal
Zdroj: TV Nova

Rozhodnutí o přemístění sochy maršála Koněva velmi roztrpčilo mladého muže, který se protest k soše připoutal řetězy. Podle policie neporušil žádný zákon, proto ho na místě nechala. Zhruba po dvou hodinách muž svůj protest ukončil.

Sochu maršála Koněva symbolicky brání mladý muž, který se k dominantě na náměstí Interbrigády v Praze 6 v pondělí připoutal řetězy.


"Mohu potvrdit, že se k soše Koněva připoutal mladý muž, který protestuje proti tomu, aby se socha odvezla. Je to bez narušení veřejného pořádku a hlídka policie na místě neshledala žádné pochybení," uvedla pražská policie.

 


Protest trval zhruba dvě hodiny, pak se muž od pomníku odvázal. Podle všeho ho čekají v úterý pracovní povinnosti, kterým musel přizpůsobit i dobu strávenou ve společnosti pomníku.

 

Související obsah


Minulý týden ve čtvrtek odsouhlasili zastupitelé městské části odsunutí sochy maršála Koněva a její nahrazení jiným památníkem. Více si přečtěte zde.


Podívejte se na záběry z demonstrace při projednávání přesunutí sochy Koněva:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koněv

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz