Volby

Volby v Izraeli skončily patem, o vítězství se přetahují dvě strany

Volby v Izraeli, druhé za méně než půl roku, nemají po sečtení většiny hlasů jasného vítěze. O prvenství se přetahuje Likud současného premiéra Benjamina Netanjahua a koalice Modrá a bílá Bennyho Gance.

Jak informuje portál Times of Israel, po sečtení přibližně devadesáti procent hlasů jsou na tom Likud i Modrá a bílá v podstatě stejně, s odhadovaným ziskem 32 křesel v parlamentu, který tvoří 120 zákonodárců.

Někteří komentátoři tak mluví o tom, že vítězem voleb je vlastně strana Jisra'el bejtenu (Izrael je náš domov), která se může stát úhelným kamenem nové vlády v zemi.

Nerozhodný výsledek právě skončených voleb přitom následuje po volbách dubnových - po nich se nepodařilo dlouho sestavit vládu a Netanjahu tak nakonec vyhlásil nové volby.

Související obsah

"Stále čekáme na oficiální výsledky, jedna věc je ovšem jasná už teď - Izrael je v důležitém bodu své historie, čelí velkým výzvám i příležitostem," řekl podle BBC Netanjahu ve středu ráno svým přívržencům.

Předčasné volby v Izraeli:

Na výsledky chce čekat i Ganc, který se nechal slyšet, že jeho strana "splnila svoji misi".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz