Primátor

Jablonečtí zastupitelé vybrali nového primátora, nahradil odvolaného Kroupu

Novým primátorem Jablonce nad Nisou se stal Jiří Čeřovský (ODS). V tajné volbě pro něj hlasovalo 20 z 28 zastupitelů. Nahradil Milana Kroupu, kterého zastupitelstvo města ve středu nečekaně odvolalo kvůli údajnému střetu zájmů.

Odvolání primátora přitom původně zastupitelé vůbec řešit neměli. Nejprve tak schválili zařazení bodu na jednání, posléze rozhodli, že o odvolání Kroupy budou hlasovat tajně. Po sečtení hlasů před středeční 14. hodinou bylo jasno - Kroupa končí, Jablonec je bez primátora. Vzápětí se tak politik posadil mezi řadové zastupitele.

Co mu zlomilo vaz? Kroupa, který v úterý vystoupil z hnutí ANO, za které byl zvolen, nebyl jen primátorem. Zároveň vlastní firmu, která chce po Jablonci miliony.

Kroupa je totiž jednatelem firmy Grepa Networks, která po městu chce dva miliony za provoz zdejšího kamerového systému. Jak připomíná portál iRozhlas, který o nejnovějším vývoji kauzy ještě před odvoláním primátora informoval, Kroupa dokonce nedávno kamery v Jablonci vypnul, aby dokázal, že je kontroluje.

Zdroj: TV Nova

Přitom podle iRozhlasu přiznával, že je ve střetu zájmů a uvědomoval si, že může o funkci primátora přijít. Dokoncce přiznával, že jeho manželka, která je také jednatelkou firmy Grepa, tam je jen "naoko".

"Já jsem od začátku upozorňoval, že tlačit mě do situace, že jako jednatel bude vystupovat moje žena, je úplně hloupé. Moje manželka je tam jen pro formu, aby měla firma druhého jednatele, ona rozumí fitness a kráse těla, ale datovou techniku dělám od roku 98 já," cituje portál jabloneckého primátora.

 

Související obsah

Spor se rozhořel poté, co začala firma primátora po městu chtít údajně dlužné peníze za provoz městského kamerového systému.

"Kroupova firma chtěla od města 1,7 milionu korun. Zastupitelům se to nelíbilo a chtěli znalecký posudek. Ten primátor nechal udělat a částka vyrostla na šest milionů. Teď chce pro změnu po městu miliony dva a odpustit věcná břemena na optických kabelech," informovala TV Nova před měsícem.

Připomeňte si kauzu v srpnové reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz