Domácí

Hasiči pro nemocnou Aničku: Pro dobrou věc šly svršky dolů!

Hasiči pro nemocnou Aničku: Pro dobrou věc šly svršky dolů!
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Dvanáctiletá Anička je vážně nemocná, kvůli čemuž je převážně ležící - dokáže si maximálně sednout. Projekt Elegance bez bariér se jí rozhodl věnovat letošní výtěžek z charitativní akce. Do té se zapojili i královéhradečtí hasiči, kteří nafotili speciální kalendář. Všechny peníze z prodeje poputují k Aničce a její rodině.

Paní Koukolová se stará o dvě dcerky Aničku a Kláru sama, jejich otec o ně nejeví zájem a neposílá jí ani žádné peníze. Dvanáctiletá Anička je navíc velmi nemocná. Po porodu se zdálo, že je všechno v pořádku, ve třech měsících ale začalo být jasné, že se nejedná o zdravé miminko. Nejevila zájem o okolí a neuměla věci, které ostatní děti v jejím věku zvládaly.

Později jí lékaři diagnostikovali opožděný psychomotorický vývoj. Ve třech letech potvrdili také autismus, dětskou mozkovou obrnu a těžkou mentální retardaci. "Anička je ležící, maximálně si sedne, proto navštěvuje Speciální pedagogické centrum v Hradci Králové. Trénuje hlavně stání na vertikalizačním stojanu, klokánkách a s ortézami, po kterých zaznamenává velký pokrok," uvedla na facebooku Elegance bez bariér.

Související obsah

Jedná se o projekt, který organizuje módní přehlídku vozíčkářů. Peníze, které z akce vytěží, jdou na hendikepované lidi. Letošní výtěžek poputuje právě k Aničce a její rodině. "Peníze by rodina využila na úpravu domku, ve kterém žije, aby se v něm Anička mohla lépe pohybovat. Dále na nákup speciálních hraček pro zlepšení psychomotorického vývoje. Největším přáním rodiny je však podívat se společně k moři, které by Anička viděla poprvé," uvedla Elegance bez bariér.

Nezůstane však jenom u přehlídky, která se koná 7. října v nově zrekonstruovaných prostorách Společenského domu v Solnici. Letos akci podpoří i hasiči z Rychnova nad Kněžnou, kteří nafotili speciální kalendář. "Výtěžek z prodeje kalendáře, který organizátoři módní přehlídky prodávají za symbolických 150 korun, poputuje právě na pomoc Aničce a její rodině," vysvětluje mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

Na některé z fotek, které budou v kalendáři, se můžete podívat v galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz