Batole se otrávilo oxidem uhelnatým, těhotná matka skončila v nemocnici

Obrovská tragédie se stala v pátek ve vesničce Pinkovce na východě Slovenska. Oxidem uhelnatým se tam otrávil teprve 17měsíční chlapec. Jeho těhotnou matku se naštěstí podařilo lékařům zachránit. Podle televize Markíza se případem nyní zabývá policie.

Žena a dítě se nadýchaly oxidu uhelnatého, který unikal z průtokového ohřívače v koupelně. Neštěstí se stalo ve chvíli, kdy se matka sprchovala a malého chlapce měla u sebe. 

Těhotná žena byla se svým malým dítětem doma sama. Nikdo tak neví, jak dlouho trvalo, než se na místo dostala pomoc. Slovenka byla zřejmě dlouhou dobu v bezvědomí, a když se probrala, zavolala svému příteli. 

Do domu v obci Pinkovce následně okamžitě vyrazili záchranáři. "Po příjezdu na místo události už byla místnost odvětraná. Byla naměřeno jen malé množství oxidu uhelnatého," popsal televizi Markíza mluvčí hasičů. 

Související obsah

I přes snahu lékařů se malého chlapečka nepodařilo zachránit. Jeho matka skončila v nemocnici a je ve stabilizovaném stavu. Přítel ženy si nedokáže vysvětlit, jak se to mohlo stát. S ohřívačem údajně nikdy žádné problémy neměli. Co přesně se v domě stalo, teď zjišťuje policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz