Nemoc

S ochlazením přibývá i nemocných. Na chřipku zemře ročně 200 Čechů!

S ochlazením začíná přibývat respiračních a infekčních nemocí. Mezi dětmi teď nejčastěji řádí rotaviry. Blíží se také období chřipek a podle lékařů je právě teď nejvyšší čas se proti této nemoci nechat očkovat. A právě očkování může hodně pomoci, jenže lidé mu příliš nevěří. Přitom na chřipku u nás zemřou každoročně desítky lidí.

Vysoké horečky a bolest v krku. Typické příznaky pro angínu, kterou se nakazil i čtyřletý syn jihlavského reportéra televize Nova Davida Pika.


Navíc ve školce, kterou navštěvuje, propukla, epidemie. Rotaviry si děti nejspíš přivezly ještě z prázdnin. "Měli jsme na začátku školního roku problém se střevní infekcí, do druhého dne nám onemocnělo 12 dětí," popsala učitelka mateřské školy Ljuba Nováková.


Podobná onemocnění, jako nachlazení nebo nejrůznější záněty, jsou teď na vzestupu. Podle lékařů ti souvisí zejména se změnou počasí a také koncem prázdnin "Jsou to virové infekce, rotaviry, kalciviry, jsou rozšířené a mohou se dostat i do kolektivů dětí," řekla ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

Související obsah


Kromě rotavirů už se objevují i viry chřipky a také angíny. Vyřadit vás můžou z běžného života i na dva týdny. S nachlazením lékaře každoročně navštíví až milion lidí, polovina má chřipku. Nejúčinnější prevencí je přitom očkování. To ale řada Čechů podle lékařů podceňuje.


Na chřipku každoročně v Česku zemřou až dvě stovky lidí. Právě teď je podle lékařů nejvhodnější doba na to, nechat se naočkovat. Vakcína je ale prý účinná i během epidemie musí se ale trefit do kmene chřipky.

Související obsah


Spousta lidí podzimní nemoci podceňuje. Přechozená chřipka nebo nachlazení přitom mohou způsobit vážné zdravotní komplikace. Tak jsme pro vás připravili pár rad, jak se dají nemoci od sebe rozlišit a kdy už bychom měli navštívit lékaře:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nemoc

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz