černá skládka

Malá obec přetéká odpadky! Kamiony tam načerno navezly 40 tun plastů

V Dřínově na Kroměřížsku se objevila nelegální skládka. Dva kamiony tam v minulém týdnu do bývalé cihelny navezly 40 tun plastů a dalších zbytků, pravděpodobně z třídící linky. Areál přitom leží přímo v obci mezi domy na hlavní silnici.

Plastové obaly, textílie, alobal, lepenka, polystyren a další odpad se objevily v Dřínovské cihelně ve středu. Soused si myslel, že kamiony jedou pro cihly, které jsou v areálu uskladněné už několik let. Místo toho přivezly odpad. "Ten jeden kamion už byl vysypaný a už jsme viděli to, že se tady děje nějaká hrůza," popsal muž.


Než na místo dorazila policie, byly už vozy se slovenskou a slovinskou poznávací značkou pryč. Druhý den ještě před sedmou ráno přijel další kamion, tentokrát s českým řidičem. Odpad prý přivezl z Rakouska, kde ho nakládal předešlý den společně s dalšími dvěma šoféry kamionů. Bránu do opuštěného dřínovského areálu mu přijeli otevřít tři muži, které místní nikdy předtím neviděli.


"Policie prověřila totožnost tří pracovníků. Ti nám podali velmi kusé informace, v podstatě ani nevěděli, kdo je úkoluje. Předali nám telefonní číslo na člověka, který je sem poslal, nicméně to číslo bylo nedostupné," řekl dřínovský starosta Miroslav Štěpánek.

Související obsah


Policie řidiče okamžitě poslala pryč. Zhruba hodinu poté dorazil druhý kamion. Když ale viděl majáky, obcí pouze projel. Třetí už ani nedorazil. Místní teď u areálu drží hlídky.


Areál bývalé cihelny patří firmě GEOPOS. Podle starosty existuje pravděpodobně nájemní smlouva na fyzickou osobu jednoho z jednatelů Petra Očenáška. Ten pak měl pronajmout skladovací plochy dalšímu subjektu. Firmu i jednatele jsme se pokusili kontaktovat. Ve firmě nám nikdo nezvedl telefon, jednatel nám sdělil, že je v zahraničí a o skládce neví. Případ řeší policie společně s inspekcí životního prostředí.


Co se zhruba 40 tunami odpadů bude, zatím nikdo neví. Všímavost místních ale zabránila tomu, aby tu skončilo i dalších 60 tun.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz