Krimi

V autě, které smetl mustang u Špindlu, zemřel generál vojenské tajné služby

Při tragické nehodě u Špindlerova Mlýna zemřel jeden z nejvyšších představitelů české armády - devětačtyřicetiletý zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů. Informaci potvrdil generální štáb.

Tragická nehoda u Špindlerova Mlýna, při které se čelně srazila dvě auta, si vyžádala život jednoho z nejvyšších vojenských představitelů České republiky. Obětí byl devětačtyřicetiletý zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů. Informaci potvrdil pro TV Nova generální štáb i mluvčí Vojenského zpravodajství Alžběta Riethofová.

"S velikou lítostí oznamujeme, že v sobotu 21. září, při automobilové nehodě u Špindlerova Mlýna, tragicky zemřel jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Milan Jakubů. Pro celé Vojenské zpravodajství a bezpečnostní komunitu jde o velikou ztrátu kolegy, který vedle vysokých profesionálních kvalit byl především slušným a čestným člověkem," uvedla Riethofová.

"Milan Jakubů celý svůj profesní život zasvětil bezpečnosti naší země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem," vyjádřil se ke smrti svého zástupce ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun.

Podívejte se, kdo je řidič mustangu, který se při nehodě zranil:

K nehodě, kterou měl způsobit řidič mustangu, došlo v sobotu. Podle svědků spolu měla skupina sportovních aut těsně před srážkou závodit. Třicetiletý řidič mustangu vjel do protisměru, kde se čelně srazil s rapidem, který řídil právě Milan Jakubů. Ten na místě zemřel, jeho spolujezdkyni musel do nemocnice transportovat vrtulník. Řidič mustangu spolu se svým 12letým spolujezdcem skončili v nemocnici s lehčími zraněními.

Prezident Miloš Zeman jmenoval Milana Jakubů do hodnosti brigádního generála 28. října 2017. Do té doby měl hodnost plukovníka.

Armádní generál Milan Jakubů bude mít pohřeb s vojenskými poctami. Více reportér TV Nova David Pik:

Vojenské zpravodajství je ozbrojenou zpravodajskou službou České republiky, jejímž základním úkolem je získávat a vyhodnocovat informace, které jsou důležité pro obranu státu. Plní úkoly pro ministerstvo obrany a armádu.

Připomeňte si tragickou sobotní nehodu v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz