Domácí

Muž se vydával za námořního inženýra, ženu měl obrat o 1,3 milionu

Muž se vydával za námořního inženýra, ženu měl obrat o 1,3 milionu
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Muž se na sociálních sítích vydával za námořního inženýra z Norska. Ženě, se kterou se seznámil prostřednictvím seznamky, měl poslat balíček, poškozenou přesvědčil, aby zaplatila poštovné. Pak se ale objevily další a další poplatky. Balíček nikdy nedošel, žena ale mezitím přišla o 1,3 milionu korun. Případem se zabývá policie.

Hlášení o podvodu přijali policisté už na začátku minulého týdne, obětí se měla stát 43letá žena z Hradce Králové.

"Ta oznámila, že se v červnu na internetové seznamce seznámila s 46letým námořním inženýrem z Norska, který v té době plul přes Středozemní moře. Po nějaké době ji muž požádal, zda by ji mohl poslat balíček se svými osobními věcmi, u kterého je třeba zaplatit poštovné. Lodi totiž hrozilo nebezpečí přepadení piráty," přiblížila mluvčí policie Iva Kormošová.

Žena muži uvěřila, poštovné mělo být necelých 50 tisíc korun, poškozená finance poslala. Jenže pak se objevily další problémy s balíkem, jako bylo proclení, pojištění, vývozní daň a další věci. Vždy šlo o zaplacení dalších peněz. Ženě po chvíli došly úspory, kvůli muži si vzala u několika společností půjčku, zadlužila se i u známých.

Související obsah

Celkem za doručení balíku, který nikdy nedorazil, žena zaplatila téměř 1,3 milionu korun. Neznámému pachateli hrozí nyní od dvou do osmi let vězení.

Jen letos se jedná o několikáté oznámení tohoto typu. Jindy šlo o americké vojáky, novináře, námořníky a další. "Nikdy neposílejte osobě, s kterou se seznámíte na sociálních sítích, žádné peníze," doporučuje Kormošová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz