Zahraničí

Zničené obchody, požáry v ulicích, vzpomínkový průvod provázely nepokoje

Zničené obchody, požáry v ulicích, vzpomínkový průvod provázely nepokoje
Zdroj: Profimedia

Čtvrteční vzpomínkový pochod, který si připomíná zmizení 43 studentů vysoké školy v Ayotzinapě, se v hlavním městě Mexika pořádně vyostřil. Protestující ničili obchody, hotely i památky. Ani po pěti letech se nepodařilo masové zmizení objasnit.

Před pěti lety zmizelo 43 studentů vysoké školy v Ayotzinapě, i přes rozsáhlé vyšetřování se zatím nepodařilo případ objasnit. Údajně měli být studenti zadrženi policií v mexickém státu Guerrero. Není přesně jasné, co se dělo potom, podle vyšetřování ale studenti zřejmě skončili v rukou místního syndikátu a byli následně zabiti a spáleni, uvádí agentura APTN.

Ve čtvrtek se v hlavním městě Mexika konal vzpomínkový průvod, rodiny chtěly vyjádřit frustraci nad tím, že se stále nedaří najít odpovědi a vysvětlit zmizení jejich dětí.

Převážně klidný pochod ale narušovaly menší skupinky vandalů, které ničily vše, co jim stálo v cestě. Vandalové ničili obchody a hotely, neštítili se ani ničit památky, po městě zakládali požáry a vybíjeli okna.

Související obsah

Už před pochodem prezident Andres Manuel López Obrador uvedl, že udělá vše k dopadení, a žádal veřejnost o jakoukoliv informaci, která by vedla k objasnění případu.

V rámci vyšetřování bylo zadrženo přes 142 lidí, ani jednoho z nich se ale nepodařilo odsoudit. Mnoho z nich muselo být propuštěno, protože byla porušena jejich lidská práva, vyšetřovatelé údajně měli podezřelé mučit, doplňuje APTN.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz