Zahraničí

Cestující Ryanair byli uvěznění 12 hodin v letadle. Nedostali ani vodu

Cestující Ryanair byli uvěznění 12 hodin v letadle. Nedostali ani vodu
Zdroj: Profimedia

Let z Lanzarote na Kanárských ostrovech do skotského Edinburghu obvykle trvá čtyři a půl hodiny. Páteční cesta se však protáhla na 12 hodin, a přestože většinu času letadlo stálo na letišti, cestující museli být po celou na palubě. Jako kompenzaci za komplikace čekali alespoň vodu zdarma, tu jim však personál nabídl za tři eura.

Cestující, kteří v pátek letěli se společností Ryanair z Lanzarote na Kanárských ostrovech do skotského Edinburghu, na svůj let ještě dlouho nezapomenou. Místo standardní čtyřiapůlhodinové cesty je čekalo dvanáctihodinové utrpení na palubě letadla. Informoval o tom skotský deník Daily Record.

V 11:20 mělo letadlo vzlétnout z Lanzarote, zůstalo však na letišti pět hodin. Cestující byli po celou dobu zavření uvnitř, na palubě v tu dobu mělo být 30 stupňů. "Paní, která seděla vedle nás, požádala tři hodiny poté, co jsme seděli v rozpáleném letadle, o vodu," řekl pro Daily Record cestující John. 

Jako kompenzaci a omluvu za zpoždění lidé čekali, že jim personál nabídne vodu zdarma, to se však nestalo. "Až po třech hodinách teda začali nabízet občerstvení. Za vodu jsem musel zaplatit tři eura (necelých 80 korun) a za panini 5,50 eur (zhruba 150 korun)," dodal John.

Přístup posádky cestující nemile překvapil. "Už nikdy s Ryanair nepoletíme. Jsem zděšená z toho, jak s námi zacházeli. Nedostali jsme žádnou vodu, pokud jsme si ji nekoupili," postěžovala si na twitteru Julie.

Ryanair uvedl, že důvodem zpoždění na Kanárských ostrovech bylo nepříznivé počasí, lidé ale toto tvrzení zpochybňují. Jeden z nich anonymně uvedl, že mělo mít letadlo problém s palivem.

Když po pěti hodinách z Kanárských ostrovů vzlétlo, pro všechny cestující bylo zklamáním, že nemá namířeno do Skotska. Došlo k odklonu trasy a před půl osmou večer přistálo ve francouzském městě Bordeaux. Důvodem bylo to, že posádka překročila svou povolenou pracovní dobu. Muselo tak dojít k výměně.

V Bordeaux stálo letadlo na letišti další dvě hodiny, cestující museli být opět po celou dobu na palubě. Na letiště tentokrát dorazili i záchranáři, kteří převzali do své péče maminku s malým dítětetem, které se udělalo špatně.

Související obsah

Ve chvíli, kdy se vystřídala posádka, cestující konečně dostali vodu zdarma. Nakonec přistáli v Edinburghu před půl jedenáctou večer - 12 hodin poté, co nastupili do letadla. Řada z nich se zařekla, že je to jejich poslední let s Ryanair.

"Let z Lanzarote do Edinburghu 27. září byl bohužen zpožděn kvůli nepříznivému počasí v Lanzarote. Ryanair se všem zákazníkům upřímně omlouvá za toto zpoždění, které bylo naprosto mimo naši kontrolu," uvedl mluvčí letecké společnosti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz