Zahraničí

Vrátíme vám peníze, píší podvodníci v emailu. Vydávají se za Thomas Cook

Vrátíme vám peníze, píší podvodníci v emailu. Vydávají se za Thomas Cook
Zdroj: Profimedia / TV Nova

Německá pobočka cestovní kanceláře Thomas Cook varuje před e-maily, ve kterých podvodníci jejím jménem slibují zákazníkům vrácení peněz za zakoupený zájezd. Požadují přitom citlivé údaje včetně informací o kreditní kartě.

Německá pobočka společnosti Thomas Cook varuje své zákazníky před e-maily, které se začaly ve velkém šířit internetem. Krachu jedné z největších cestovních kanceláří na světě totiž ihned využili podvodníci, kteří si chtějí vydělat na zmatených lidech, jež přišli o své zájezdy.

Podvodníci se v e-mailu vydávají za Thomas Cook a slibují lidem vrácení peněz za jejich dovolenou. Zpráva zákazníkům přichází s předmětem: "Důležité: Vrácení peněz za vaši cestu s Thomas Cook." V e-mailu pak podvodníci po lidech požadují citlivá data například z cestovního pasu nebo kreditní karty.

Související obsah

"Thomas Cook žádné e-maily tohoto typu svým zákazníkům neposílá. Ignorujte je a vymažte je," vyzývá cestovní kancelář. Britská společnost Thomas Cook v září vyhlásila bankrot a vstoupila do likvidace. Její součástí i česká cestovní kancelář Neckermann.

Na podrobnosti krachu Thomas Cook se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz