Letadlo

Vichřice v Praze potrápila piloty! Dvě letadla musela přistát jinde. VIDEO

Velmi nepříjemné chvíle zažili cestující, kteří okolo poledne přilétali do Prahy. Kolem Prahy řádil silný vítr, který pilotům znesnadňoval práci. Letiště odložilo uzavírku hlavní dráhy, která měla začít v pondělí. Některá letadla čekala na přistání hodinu, u jiných se přistání na první pokus nepovedlo a piloti museli manévr přerušit a opakovat, dva lety divertovaly na jiná letiště.

V jednom ze strojů, kterým se přistání v Praze nepovedlo, byl i český cyklista Roman Kreuziger. Ten se vracel z britského Leedsu a po mezipřistání v Amsterdamu pokračoval linkou ČSA do Prahy. Na Instagramu ale po poledni sdílel fotku z pardubického letiště, kde boeing ČSA, kterým Kreuziger letěl, tankoval.

"Letiště v Pardubicích potom, co jsme se dvakrát pokusili přistát na pražském letišti a pak nám došlo palivo. Může to být dlouhý den," napsal na instagramu cyklista. Letadlo nakonec v Praze přistálo místo před 11. hodinou ve dvě hodiny odpoledne.

Podle Řízení letového provozu divertovaly na jiné letiště jen dva lety. Několik dalších muselo kvůli nepříznivému větru opakovat přistávací manévr, uvedlo Řízení před 14. hodinou na twitteru.

To potvrdilo i pražské letiště. "Aktuálně je v provozu dráha 06/24 a provoz není omezen. Kvůli silnému větru více než 10 letů vyčkávalo 30 až 60 minut na přistání. Dva lety byly přesměrovány na jiná letiště," napsalo letiště na twitteru.

Podle webu zdopravy.cz bylo druhým letadlem, které muselo zamířit na záložní letiště, spoj Lufthansy z Frankfurta, který divertoval do Vídně.

Související obsah

Dráha 06/24 měla být od pondělí do pátku uzavřena kvůli plánované údržbě. Provoz měl být převeden na vedlejší dráhu 12/30. Hlavní dráha je ale o půl kilometru delší a hlavně ve směru od Suchdola vybavená lepšími navigačními systémy.

Dramatické záběry, jak s letadly vítr cloumá téměř jak s papírovými draky, natočili i reportéři agentury AKTU.cz.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz