Domácí

Případ podnikatele Taubeho, jeden z odsouzených už je venku z vězení

Z původně čtyř pravomocně odsouzených únosců podnikatele z Vysokého Mýta Karla Taubeho, který to nepřežil, a zároveň pachatelů dalšího únosu slovenského podnikatele, jsou už za mřížemi jen tři. V pondělí byl totiž na základě dovolání k Nejvyššímu soudu zproštěn obžaloby Jaroslav Holovka. Ten byl původně odsouzen na pět let. Ve vězení byl už od roku 2016.

Jeden ze čtyř v roce 2017 pravomocně odsouzených únosců Jaroslav Holovka si podal dovolání k Nejvyššímu soudu a ten mu vyhověl. Kvůli výpovědi jeho spoluodsouzeného Marka Majkuta.

"Majkut prohlásil, že s tím únosem slovenského podnikatele na naše území nemá Holovka nic společného," uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová. Soudce mu uvěřil a Holovka je tak po několika letech za mřížemi osvobozený.

Podle obžaloby přitom všichni čtyři obžalovaní unesli slovenského podnikatele u Košic, převezli ho nedobrovolně do motorestu u Rychnova nad Kněžnou a hrozili mu smrtí, pokud jim nedá milion eur. Nakonec z něj dostali 75 tisíc, pak je kriminalisté zatkli.

Během vyšetřování ale vyšlo najevo, že tři z obžalovaných stojí i za únosem podnikatele Karla Taubeho. Ten zmizel v Chrudimi v červnu 2015. Prázdné auto našla jeho rodina a kriminalisté Taubeho hledali skoro rok.

Související obsah

Policisté zjistili, že Taubeho únosci mučili, vydírali a nechali ho zemřít. Jeho tělo zakopali v lese na Orlickoústecku. Taube byl přitom podle svých slov unesen už v roce 2012. Už před sedmi lety šlo prý únoscům o jeho miliony. Tehdy ale nakonec skončil na lavici obžalovaných sám, prý svůj únos fingoval.

Než ale soudy rozhodly, v roce 2014 Taube kontaktoval TV Nova znovu. Prý ho u Holic zastavili falešní policisté a chtěli ho unést znovu.

Třetí pokus už vyšel a skončil smrtí vysokomýtského podnikatele.
 

tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz