Tchaj-wan

Na Tchaj-wanu se po tropické bouři zřítil most! Spadl na rybářské čluny

Neskutečné záběry natočila bezpečnostní kamera v přístavu na východním pobřeží Tchaj-wanu. Most Nanfang’ao se náhle zlomil a zřítil. Hlášeno je 12 zraněných. Záchranáři ale pátrají po dalších obětech, které měly být v osudnou chvíli na mostě i na lodích pod ním. Příčina zřícení není známá, ostrov ale předtím zasáhl tajfun.

Most se zřítil zhruba v půl desáté místního času. V tu dobu už na ostrově panovalo hezké slunečné počasí, o pár hodin dříve se ale přes Tchaj-wan prohnal tajfun Mitag.

Když se most zřítil, jela po něm zrovna cisterna. Hasiči z ní vytáhli vážně zraněného řidiče a společně s dalšími 9 lidmi jej odvezli do nemocnice. Podle místních úřadů jsou mezi hospitalizovanými tři Indonésané, šest Filipínců a jeden občan Tchaj-wanu. Další dva lidé měli být ošetřeni na místě.

Dalších šest lidí z jednoho rybářského člunu, který měl být zrovna pod mostem, ale záchranáři hledají. Ministr vnitra Hsu Kuo-yung řekl podle stanice CBS reportérům, že panují obavy, že ve chvíli, kdy se most zřítil, mělo na něm být dalších pět lidí.

Související obsah

Na místě zasahují potápěči, námořnictvo, námořní pěchota i armádní vrtulníky. Prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wen přislíbila, že vláda poskytne veškerou dostupnou pomoc.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz