Krimi

Útok mečem ve finské škole! Mladík pobodal učitele a spolužáky

Minimálně jednoho mrtvého a deset zraněných si vyžádal útok ve finské škole. Podle původních informací mělo dojít k útoku v obchodním domě, právě do jeho prostor ale byla škola přesunuta kvůli rekonstrukci. Policie na místě zadržela jednoho podezřelého, který podle svědků útočil.

Policie původně informovala o třech zraněných, později se ale jejich počet zvýšil na deset a není jasné, jestli se jedná o konečné číslo. Zranění lidé byli převezeni do nemocnice, dva z nich jsou ve vážném stavu. Policisté potvrdili, že v objektu školy našli jednu mrtvolu.

Podle webu The Sun za útoky ve městě Kuopio stojí běsnící student, který útočil mečem a snažil se pobodat co nejvíce lidí. Mladík údajně vešel do třídy, když najednou vytáhl meč ze své tašky a zaútočil na učitele. Poté se měl otočit na své spolužáky a pobodat dívku v oblasti krku a žaludku. Ve třídě poté prý vypukla panika. Žáci na útočníka začali házet židle.

Související obsah

Policisté museli k zadržení jediného podezřelého použít střelné zbraně. Mezi desíti zraněnými je i útočník. Policie poté prohledávala budovu obchodního domu.

Podle prvotních informací se ve škole mělo střílet. Policisté zatím nepotvrdili, že student útočil mečem. Další svědci však webu yle.fi řekli, že pachatel použil nůž nebo jinou podobnou zbraň.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz