Alkohol

Cizinec na sdílené koloběžce smetl dvě ženy, nadýchal přes 2 promile

Fenomén tzv. sdílených koloběžek vyvolává u Pražanů stále silnější kritiku. A další argument přidal odpůrcům tohoto dopravního prostředku čtyřiadvacetiletý mladík, který o víkendu smetl na Václavském náměstí dvě ženy. Jednu z nich zranil. Když mu hlídka strážníků dala dýchnout, ukázal přístroj hodnotu přes 2 promile alkoholu.

Cizinec ve žlutém tričku najel na sdílené koloběžce do lidí přímo před hlídkou městské policie. Strážníci tak byli na místě doslova za pár sekund. Vše navíc natočila bezpečnostní kamera.

Na záběrech, které nyní strážníci zveřejnili, je vidět, jak se mladík na elektrické koloběžce přiřítí ke skupině sedmi lidí, ti se před ním snaží uskočit, ale dvě ženy muž koloběžkou srazil. Nehoda se stala na křižovatce Jindřišské ulice a Václavského náměstí.

"Při pochůzkové činnosti si hlídka strážníků všimla ve střední části Václavského náměstí skupinky turistů, do které narazil muž na sdílené koloběžce. Po kolizi zůstala jedna z žen ležet na zemi. Strážníci přispěchali na pomoc a 38leté ženě poskytli nezbytné prvotní ošetření," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Městská policie zveřejnila i záběry, jak koloběžka turisty smete, i toho, co se na náměstí dělo potom. Hlídka, která přispěchala na místo, požádala vysílačkou o autohlídku "s drägerem", tedy přístrojem na provedení dechové zkoušky.

Operační důstojník informoval také záchranáře a policisty vyšetřující dopravní nehody. Sanitka následně zraněnou ženu odvezla do nemocnice. Mladík má policistům co vysvětlovat. "Cizinec nadýchal přes 2 promile," dodala Seifertová.

Související obsah

Strážníci upozorňují, že zákon staví jezdce na koloběžce na úroveň cyklistů a proto pro ně platí stejná práva a povinnosti. Od začátku roku odhalili strážníci v souvislosti s cyklisty 4 219 přestupků, o rok dříve to bylo jen 758, v roce 2017 pak 2 083.

Sdílené elektrické koloběžky jsou stále častěji terčem kritiky. Lidem vadí to, že jejich uživatelé je parkují tak, že překáží ostatním, a že ohrožují chodce. Praha 2 dokonce kvůli nim podává trestní oznámení na společnost, která je provozuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz