Domácí

Začaly podzimní výlovy rybníků, na největší vodní plochy se rybáři chystají

V Česku startují podzimní výlovy rybníků. Jen na Třeboňsku zatáhnou sítě na stovkách rybníků. V kádích tam bude okolo čtyř set tun ryb. Na českých vánočních stolech skončí asi třicet procent z nich.

Na jihu Čech odstartovaly podzimní výlovy rybníků už v minulém týdnu. Na největší vodní plochy se ale rybáři teprve chystají.

Každoročně bývá obrovských lákadlem výlov největšího českého rybníka Rožmberk. Na téměř 500 hektarech budou rybáři tři dny. Výlov tam odstartuje už příští pátek. O dva týdny později mohou lidé vyrazit i na výlov rybníku Bezdrev u Hluboké nad Vltavou, ten se uskuteční 28. října.

Třeboňští rybáři, kteří spravují asi 500 rybníků, počítají v letošním roce s úlovkem okolo čtyř set tun - z toho asi polovina má být kaprů. Rybáři odhadují, že letošní rok bude průměrný. Počasí jim prý moc nepřálo. Nejprve bylo chladné jaro a voda se dostatečně neohřála. Naopak v létě rybáře trápily vysoké teploty a sucho.

V rybnících chybělo asi třicet procent vody. Ryby prý kvůli tomu hůř přijímaly potravu a to se mohlo projevit na jejich růstu. Jak moc se ale počasí na rybách projevilo, se ukáže až po výlovu.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz