Domácí

Začaly podzimní výlovy rybníků, na největší vodní plochy se rybáři chystají

V Česku startují podzimní výlovy rybníků. Jen na Třeboňsku zatáhnou sítě na stovkách rybníků. V kádích tam bude okolo čtyř set tun ryb. Na českých vánočních stolech skončí asi třicet procent z nich.

Na jihu Čech odstartovaly podzimní výlovy rybníků už v minulém týdnu. Na největší vodní plochy se ale rybáři teprve chystají.

Každoročně bývá obrovských lákadlem výlov největšího českého rybníka Rožmberk. Na téměř 500 hektarech budou rybáři tři dny. Výlov tam odstartuje už příští pátek. O dva týdny později mohou lidé vyrazit i na výlov rybníku Bezdrev u Hluboké nad Vltavou, ten se uskuteční 28. října.

Třeboňští rybáři, kteří spravují asi 500 rybníků, počítají v letošním roce s úlovkem okolo čtyř set tun - z toho asi polovina má být kaprů. Rybáři odhadují, že letošní rok bude průměrný. Počasí jim prý moc nepřálo. Nejprve bylo chladné jaro a voda se dostatečně neohřála. Naopak v létě rybáře trápily vysoké teploty a sucho.

V rybnících chybělo asi třicet procent vody. Ryby prý kvůli tomu hůř přijímaly potravu a to se mohlo projevit na jejich růstu. Jak moc se ale počasí na rybách projevilo, se ukáže až po výlovu.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz