Domácí

Rath do vězení nastoupí! Nejdřív chce ale dořešit lékařské povinnosti

Odsouzený bývalý hejtman David Rath musí do pondělka nastoupit do vězení. Ve vězeňské cele si má odpykat sedmiletý trest za korupci. Televizi Nova potvrdil, že lhůtu nástupu dodrží, ale nejdříve musí předat lékařskou praxi.

Kromě sedmiletého nepodmíněného trestu musí David Rath zaplatit deset milionů korun. Pokud částku neuhradí, může se jeho pobyt ve vězení prodloužit o dva a půl roku. Výzvu k nástupu obdržel bývalý středočeský hejtman ve středu ráno.

TV Nova se pokusila Davida Ratha kontaktovat. Nakonec sám potvrdil, že výzvu obdržel. "Mně prostě napsali, že mám přijít do pondělního večera do Ruzyně, nic jinýho tam není," řekl Rath.

Musí prý nejprve předat praxi ve své hostivické ordinaci a splnit si i další povinnosti. Nástupu se ale vyhýbat nehodlá. "Do pondělního večera půjdu," dodal Rath s úsměvem.

Související obsah

O trestu pro Davida Ratha rozhodl Pražský vrchní soud letos v červnu. Jde o první větev korupční kauzy, ve které byl odsouzen za přijímání úplatků za zmanipulovaná výběrová řízení. Druhou větví kauzy se už zabývá Krajský soud v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz