Domácí

Týraná žena měla zabít svého partnera, za vraždu dostala osm let

Týraná žena měla zabít svého partnera, za vraždu dostala osm let
Zdroj: Thinkstockphotos

Osm let vězení za vraždu, takový verdikt si vyslechla u olomouckého vrchního soudu čtyřiačtyřicetiletá žena z jihu Moravy. Podle obžaloby po vzájemné rozepři zavraždila svého partnera. Jejich soužití prý bylo plné problémů a hádek.

Hádky s partnerem ženy byly prý na denním pořádku. Ta poslední skončila tragicky. Muž údajně přišel domů opilý a své partnerce začal vyhrožovat a nadávat.

Žena prý podobné scény snášela dlouhodobě, muž slovně útočil i na její dvě děti. V osudný večer se prý snažila konfliktu vyhnout. Nejspíš v okamžiku, kdy si chystala večeři a v ruce držela nůž, svého partnera bodla.

"Nesouhlasíme s právní kvalifikací skutku, to by mělo být při nejhorším kvalifikované jako trestný čin zabití, vzhledem k té celé anabázi jejich vztahu," sdělil obhájce Michal Juračka.

Žena se bránila tím, že na muže zaútočit nechtěla. Rána nožem ale zasáhla plíce a cévy, muž poté vykrvácel.

Související obsah

"Podle nás byla jednoznačně vyvrácena její obhajoba, že poškozeného bodla v podstatě náhodou," uvedl mluvčí soudu Stanislav Cik.

Ženě původně za vraždu hrozilo až osmnáctileté vězení. Soudy ji ale poslaly za mříže na osm let. "Je nutné, že to byl právě poškozený, který byl agresivní, bil jak obžalovanou, tak její děti, čímž vlastně u nich vytvořil syndrom týraných osob," doplnil Cik.
 

tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz