Jablonec nad Nisou

Strach v Jablonci nad Nisou! Fotopast zachytila kočkovitou šelmu

Strach v Jablonci nad Nisou! Fotopast zachytila kočkovitou šelmu
Zdroj: mestojablonec.cz

Policisté varují před kočkovitou šelmou, která je zpět v Jablonci nad Nisou. Ve čtvrtek ráno ji zachytila fotopast mysliveckého sdružení. Magistrát města varuje obyvatele, aby nechodili na houby a dávali pozor na svoje děti.

Fotopast je umístěná v lesním porostu v Lukášově. Zvíře, které mělo siluetu kočkovité šelmy, kolem ní prošlo ve čtvrtek ve 4 hodiny ráno. "Hospodář mysliveckého spolku uvedl, že fotka byla pořízena v místě, kde mají založenou krmnou kukuřici pro zvěř a fotopast," řekl vedoucí policie v Jablonci nad Nisou Pavel Lang.

Kriminalistický technik údajně porovnal fotografii s maketou zvířat a měřítkem v místě, kde byla kočka naposledy spatřená. Výsledky prý potvrdily, že jde velmi pravděpodobně o stejné zvíře, po kterém se už několik dní v okolí Jablonce pátrá.

Související obsah

"Platí proto stále stejná opatření a výzva k maximální opatrnosti v lese. Nevenčete psy na volno, nechoďte raději na houby a nepouštějte děti samotné do lesa na Prosečském hřebenu a okolí. Pokud zvíře potkáte, neotáčejte se k němu zády, pomalu ustupujte vzad," varuje vedoucí oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu Vratislav Pavlín.

Myslivci i policisté po šelmě usilovně pátrají. K odchycení jsou připraveni dva zvěrolékaři, kteří plánují zvíře uspat narkotizační puškou.

tn, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz