Karel Gott

"Náš milovaný Mistře." Před vilou Gotta leží desítky dojemných vzkazů

"Náš milovaný Mistře." Před vilou Gotta leží desítky dojemných vzkazů
Zdroj: TN.cz

Stovky svíček, květiny a dojemné vzkazy – tak to vypadá v posledních dnech před domem rodiny Karla Gotta na Bertramce. Zástupy fanoušků přicházejí vzdát úctu a vyjádřit soustrast pozůstalým.

"Byl jste světlem v našich životech. Sbohem Mistře," je jen jedním z mnoha vzkazů, které leží na pietním místě na Bertramce. "Kájo, nikdy nezapomenu. Jsi bohém," napsal další příznivec. "Upřímnou soustrast rodině. Vzpomínáme na vás s láskou, Maestro," napsal fanoušek, který vážil cestu až ze Slovenska, aby se s Gottem mohl rozloučit.

K vile přicházejí lidé všech věkových kategorií už od středy. Jejich zájem stále neutichá. Na silnici je i řada fotografií zpěváka, plyšové hračky a různé upomínkové předměty. Někteří lidé projevili i kreativního ducha – jak můžete vidět v naší galerii, nakreslili například včelku Máju, která patří mezi nejslavnější písně české legendy.

Související obsah

Fanoušky neodrazuje ani nepříznivé počasí. K vile chodí pěšky i v dešti a zapalují svíčky, které už zhasly. Pietní místa vznikají také jinde v Praze a v dalších městech po celé republice. Pietní místo zřídila například pražská konzervatoř, na které Karel Gott studoval. Lidé sdílí na sociálních sítích fotky míst ve svých městech a oznamují tak, kde bylo založeno.

Na Bertramku lidé stále nosí květiny a zapalují svíčky. Podívejte se na reportáž: 

Gott zemřel v úterý krátce před půlnocí doma v kruhu své rodiny, sdělila jeho manželka Ivana Gottová. Zpěvák bude mít pohřeb se státními poctami. Veřejnost se bude moci se zlatým slavíkem rozloučit v pátek 11. října na Žofíně. O den později se bude v katedrále svatého Víta konat zádušní mše, která bude jen pro zvané. Sobota má být zároveň dnem státního smutku.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz