Taxi

Žádné složité schovávání! Migranti vyrazili do Prahy taxíkem

Žádné složité schovávání! Migranti vyrazili do Prahy taxíkem
Zdroj: Profimedia

Cizinečtí policisté ve čtvrtek večer zadrželi pět migrantů, které podvedli jejich převaděči. Měli je dopravit do Německa, ale vysadili je z dodávky v Hustopečích na Břeclavsku. Skupinka mladých Eritrejců si tak zavolala taxíka. Policie je díky tipu od dispečerky zadržela na dálnici D1.

"Přeplavili se lodí do Itálie a pak je měli převaděči za 600 euro (na osobu) dopravit do Německa. Po delší přestávce v Rakousku je pak převaděči donutili vystoupit z dodávky v Hustopečích. Řidič jim prý sdělil, že jsou v Německu," popsal policejní Pavel Šváb.

Když migranti zjistili, že mají před sebou ještě pořádný kus cesty, rozhodli se zvolit pohodlnější způsob přepravy. Zavolali si taxíka, který je měl odvést až do Prahy. "O podezřelých zákaznících nás informovala dispečerka taxislužby s tím, že vůz směřuje po dálnici na Prahu," dodal Šváb.

Související obsah

Policie vůz taxislužby obratem zastavila a skutečně narazila na 4 muže a jednu ženu původem z Eritrei. Migranti byli ve věku mezi 20 a 30 lety. "Momentálně probíhá správní řízení o jejich správním vyhoštění a jsou umístěni do záchytného zařízení pro cizince. Pravděpodobně budou vráceni do země původu," popsal Šváb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz