Sokol

Sokolové si připomínají své padlé. Poprvé jako významný den ČR

Na 8. říjen připadá Památný den sokolstva, kdy si členové spolku připomínají své padlé, kteří zahynuli v boji za svobodu, například jako odbojáři. Letos je to zároveň poprvé, co je Památný den sokolstva zároveň Významným dnem České republiky.

Pietní akce a shomáždění se konají po celé republice, Česká obec sokolská na svých stránkách členy vyzvala, aby se ke vzpomínkovým akcím připojili.

Divácky atraktivní je například slavnostní nástup Hradní a Sokolské stráže na Pražském hradě, který se uskuteční krátce před úterním polednem. Zároveň je v plánu představení praporu, který Sokolové dostanou od prezidenta Miloše Zemana.

V šest hodin večer má na pražské Kampě začít Večer sokolských světel, jehož účastníci budou po Vltavě pouštět lodičky se svíčkami.

Související obsah

Sokolové si památným dnem připomínají události z roku 1941, kdy gestapo z rozkazu zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha zatklo v podstatě všechny vysoce postavené Sokoly, kteří byli následně mučeni, vězněni a odváženi do koncentračních táborů.

Šestnáctý Všesokolský slet v Praze. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz