Domácí

Vynalézaví zloději: Lup schovávají do podprsenek, kočárků i do pozadí

Vynalézaví zloději: Lup schovávají do podprsenek, kočárků i do pozadí
Zdroj: MP Přerov

Zloději často vymýšlejí různé způsoby, jak něco ukrást. Podle Městské policie Přerov k tomu často používají batohy nebo kabelky. Ti méně vynalézaví pak dají svůj lup například do síťové tašky, ve které je všechno vidět. Zloději si ukradené věci dávají také do podprsenky nebo kočárku. Objevili se i ti, kteří se rozhodli věc sníst či ji pronést ve svém pozadí.

Městská policie Přerov na svém facebooku zveřejnila v úterý statistický přehled způsobů, které si vybrali zloději pro svou krádež. Někteří však nebyli moc nápadití a nechali se velmi rychle chytit.

Nejčastěji lidé kradli v batozích, taškách nebo kabelkách. A to až 85 krát. "Není důležité, z čeho tašky jsou, zda sportovní látkové nebo igelitky, avšak věřte, že síťovka fakt není dobrý nápad pro skryté nošení lupu," napsala MP Přerov ve svém příspěvku.

Problém pak udělala strážníkům například podprsenka. Nevěděli, zda ji mají uvést do oděvů nebo přepravních pomůcek. Nakonec pro ni udělali kolonku 'pod oděvem'. "Zde je vhodné podotknout, že krádeže 'pod oděvem!, jsou častější v zimním období, což je tak nějak logické. Prostě v srpnu jste v hubertusu poměrně nápadní. Takže pod šatstvo ukryli pachatelé zboží v 24 případech. V kapsách (bunda sem, bunda tam) pak v 34 případech," popsala městská policie.

Související obsah

Oblíbený je mezi zloději také kočárek. Ten byl však častější u žen a to v poměru 15:0. Dále lidé odnášejí věci přímo na sobě. Například na chodidlech, hlavě nebo na nohou. "Specifickou kategorií je 'intra corpus', aneb co jsem požil, už nevydám," doplnila policie.

Někteří se však rozhodli ukrýt svůj lup na neobvyklém místě. "Jak se zdá, nejsou zloději (ti chycení) příliš nápadití (což je jen dobře) a doufáme, že si nevezmou příklad ze svého předchůdce, který chtěl před pár léty za pomocí indulony využít zkušeností z nápravného zařízení a pronést přes bezpečnostní rám přehrávač mp4. Intra corpus," dodali strážníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz