Zahraničí

Exploze zničila íránský ropný tanker. Podle Teheránu šlo o útok

Exploze zničila íránský ropný tanker. Podle Teheránu šlo o útok
Zdroj: Profimedia

Exploze zničila íránský ropný tanker, který proplouval Rudým mořem u břehů Saúdské Arábie. Informují o tom íránská média. Saúdové událost nekomentují.

Íránská státní televize informovala, že exploze poničila dva skladovací prostory na palubě nejmenovaného ropného tankeru a způsobila únik ropy do moře. K nehodě mělo dojít u Džiddy v Rudém moři. Agentura ISNA označila výbuch za teroristický útok.

Nehodu potvrdilo i americké námořnictvo, které monitoruje situaci na Středním východě. "Víme o zprávách o tomto incidentu," uvedl pro agenturu AP podplukovník Pete Pagano z 5. flotily amerického námořnictva bez bližšího komentáře.

Exploze přišla poté, co USA tvrdily, že v minulých měsících Írán zaútočil na ropné tankery poblíž Hormuzské úžiny v ústí Perského zálivu. To Teherán popíral.

Související obsah

Výbuch íránského tankeru by mohl podle AP zvýšit napětí mezi Teheránem a Washingtonem poté, co prezident Donald Trump stáhl USA z jaderné dohody a uvalil sankce na íránskou ekonomiku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz