úmrtí Karla Gotta

Svíčky z Bertramky odklidí později. Rodina si přála pietu ještě zachovat

Vila Karla Gotta na Bertramce je i po smutečním obřadu v obležení jeho fanoušků. Lidé se sem chodí rozloučit a v tichosti vzpomínat na oblíbeného zpěváka. Ulici zasypanou svíčkami a vzkazy úklidová firma nevyčistí v pondělí, jak se předpokládalo. Nový termín ještě není dán.

Rodina, přátelé, politici i osobnosti společenského života se s mnohonásobným zlatým slavíkem rozloučily na sobotní mši ve svatovítské katedrále na Pražském hradě. Pro fanoušky to ale není konec.

Dál navštěvují pietní místa, která od Gottovy smrti vznikla na řadě míst Česka. Nejnavštěvovanějším je zpěvákova vila na Bertramce. Svíčky, květiny a vzkazy shromážděné u vstupu do vily zaplnily celou ulici. I o víkendu sem mířila řada lidí, aby tiše zavzpomínali a vzdali hold Mistrovi.

Po Gottově smrti rodina velkolepou vilu opustila. Kvůli záplavě svíček mají potíže i sousedé, kteří se přes ně jen těžko dostávali do svých domovů.

Související obsah

Technická správa komunikací (TSK) původně oznámila, že svíčky a květiny z ulice Nad Bertramkou uklidí v pondělí. V neděli večer ale přišla zpráva, která vše mění. "Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa posouvá, přesný termín zatím není znám," sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková s tím, že magistrát vše řeší s rodinou.

Více o úklidu na Bertramce se dozvíte od reportérky Lindy Nguyenové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz