Domácí

Záchranáři si stěžují na neukázněné cyklisty v horách! Vzlétl i vrtulník

Záchranáři si stěžují na neukázněné cyklisty v horách! Vzlétl i vrtulník
Zdroj: Horská služba

Teplé počasí o víkendu vylákalo do Krkonoš stovky turistů. Záchranáři tak měli plné ruce práce, především však kvůli neukázněným cyklistům, kteří nedodržovali předpisy.

"Dá se říci, že všechny nehody byly zaviněny nedodržováním zásad horského cyklisty. Především jde o přeceňování vlastních schopností a nerespektování stavu sjížděné cesty," řekl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa s tím, že zasahovali u čtyř cyklistů.

Záchranáři vyjeli i k vyčerpané ženě, které došly síly u vrcholu Sněžky. "Na Sněžku o víkendu zamířily doslova davy z polské i naší strany hory. A to i přesto, že z Pece pod Sněžkou lanovka kvůli silnému větru jezdila jen na Růžovou horu," dodal Jirsa, podle kterého tak mohli zasahovat u více vyčerpaných turistů.

Související obsah

Další turista ztratil vědomí v Obřím dolu, na místě zasahoval vrtulník. "Posádka vrtulníku jej byla nucena vytáhnout ze složitého terénu v podvěsu," doplnil Pavel Jirsa. Kromě mnoha dalších drobnějších zásahů asistovala záchranná služba i u resuscitace staršího muže v Jablonci nad Jizerou.
 

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz