Kotě

Kotě uvízlo v úzké rouře, hasiči ho tahali ven opravdu netradičně

Hasiči v Ostravě-Zábřehu zachránili malé černé kotě, které uvízlo ve svodu dešťové vody. V potrubí se dostalo až do třímetrové hloubky a nemohlo ven. Hasiči měli při záchraně i hodně netradičního pomocníka.

Kotě nejprve žalostně volalo o pomoc. Naštěstí mňoukání slyšeli obyvatelé domu, ti pak zavolali hasiče. Záchranná akce se tak mohla rozjet.

Nejdříve použili štěrbinovou kameru - díky ní zjištili, že kotě je hodně hluboko - okolo tří metrů v úzkém prostoru. Pomoci si chtěli i odchytovým okem.

Mňoukání ovšem pokračovalo. Když hasiči slyšeli, že kotě boj o život nevzdává, nasadili pomůcku, kterou má doma opravdu každý - vysavač.

Související obsah

V poslední době mají hasiči po celé republice zkušenost s podobnými netradičními zásahy.

Například hasiči na Jižní Moravě zachraňovali kozy, které byly dva dny uvězněné ve výšce několika desítek metrů na stěně mikulovského lomu. Hasiči jim navlékli lana přes nohy, pak se k nim spustili a vytáhli je do bezpečí. Majitel si je poté v pořádku převzal.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz