Facebook

Ženě z jižních Čech hrozí roky vězení, kvůli hře na facebooku

Ženě z jižních Čech hrozí roky vězení, kvůli hře na facebooku
Zdroj: Getty Images

Hospodářská kriminálka z Jindřichova Hradce se zajímá o ženu, která ve skupinách na facebooku provozovala nelegální hazard. Šlo o takzvané dipování, tedy o on-line loterii, kde jiní uživatelé mohli vyhrát hodnotné ceny. Policisté varují, že loterie můžou provozovat jen stát a ti, kterým to povolí ministerstvo financí.

Podle mluvčí jihočeských policistů Hany Millerové si počínání ženy z Jindřichova Hradce všimli děčínští kriminalisté. Upozornili na to své kolegy z hospodářské kriminálky v Jindřichově Hradci, kteří ji podezřívají z přečinu neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry.

"Zjistili, že podezřelá žena nejméně v období od srpna 2018 do března 2019, v místě trvalého bydliště na Jindřichohradecku i na jiných místech, neoprávněně organizovala, provozovala a propagovala hazardní hru - loterii, obecně známou pod pojmem "dipování". Ke svému jednání využívala sociální síť Facebook.

Žena k tomu používala uzavřené skupiny, které zakládala, a také další skupiny, kde loterii propagovala. Peníze si nechávala posílat na své bankovní účty.

Související obsah

"Tohoto jednání se měla dopouštět jako fyzická osoba, ačkoliv k provozování hazardních her jsou podle zákona číslo 186/2016 Sb., oprávněni pouze Česká republika a právnické osoby s povolením Ministerstva financí ČR," dodala policejní mluvčí.

Ženu policisté stíhají od 14. října. Podle zákona za neoprávněné provozování loterie hrozí až tři roky ve vězení.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz