Domácí

Opilá matka se "servala" s partnerem. Miminko jí málem vypadlo z náruče!

V úterý odpoledne museli pražští strážníci a záchranáři vyrazit na Florenc, kde se u výstupu z metra porval opilý pár. Žena, která měla přes dvě promile, navíc v náruči držela miminko. Oba byli velmi agresivní a dítě svým chováním ohrožovali. To nakonec skončilo v nemocnici, zatímco jeho rodiče odvezla policie.

K otřesnému případu vyjížděli pražští strážníci v úterý po třetí hodině odpoledne. Na rvačku opilého páru je upozornil člen ostrahy autobusového nádraží Florenc. Muž a žena, oba cizí národnosti, byli značně opilí a jejich spory vygradovaly ve vzájemné fyzické násilí.

Když srážníci dorazili na místo, našli oba cizince sedět na zídce u bočního výstupu z metra. Žena měla na obličeji viditelná zranění a v náruči držela kojence. Kolem nich byl nepořádek a nedopitá láhev tvrdého alkoholu.

Muž nadýchal 3,3 promile alkoholu, žena téměř 2,4. A protože byla značně agresivní a měla špatnou koordinaci, ohrožovala nejen sebe, ale především i miminko. Strážníci proto přivolali i záchranáře a Policii ČR.

Mezitím konflikt mezi partnery nadále pokračoval - 37letý muž se ženu opět pokusil napadnout. Nakonec tedy skončil v poutech a byl převezen na záchytku. Se svou 33letou partnerkou si však nemají co vyčítat. Vůči strážníkům, kteří jí chtěli pomoci, se chovala agresivně a hystericky.

Související obsah

Navíc odmítla předat záchranářům dítě, které po celou dobu držela v náruči. "Aktivně se bránila a tím ohrožovala zdraví a život miminka," uvedla mluvčí městské policie Michaela Peterková. Na záběrech ve videu je možné vidět, jak se strážníci snažili se ženou marně komunikovat, zatímco záchranáři jistili dítě pro případ, že by opilé matce vypadlo z náruče.

Nakonec i proti ní museli použít donucovací prostředky, na místě si ji pak převzala cizinecká policie. "Záchranáři rozhodli o převozu nezraněného dítěte do nemocnice. Celým případem se bude dále zabývat Policie ČR," dodala Peterková.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz