Domácí

Ve vlaku Českých drah rostou houby! "Brzy je sklidíme," píše společnost

Ve vlaku Českých drah rostou houby! "Brzy je sklidíme," píše společnost
Zdroj: facebook

Houbařská sezóna se pomalu chýlí ke konci - na hříbky a bedly už bude brzy v lesích příliš chladno. S trochou štěstí ale můžete na nějakou tu houbu narazit i na méně obvyklém místě - třeba ve vlaku. S překvapivým "úlovkem" se na sociálních sítích pochlubila jedna cestující. A České dráhy zareagovaly pohotově a vtipně.

"Chtěla bych se zeptat, co to teď začaly České dráhy pěstovat za putovní houby ve vozech?" napsala na facebooku jedna z cestujících, která na trase Břeclav - Znojmo narazila ve vlaku na opravdu neobvyklé pasažéry. V rohu jednoho vagonu se "krčilo" hned pět hub.

Fotografie, které sdílela v houbařské skupině, upoutaly pozornost a pobavily mnoho lidí. Není proto divu, že se začaly bleskově šířit sociálními sítěmi. Příspěvek neunikl ani samotným Českým dráhám, které se nenechaly vyvést z míry a zareagovaly s humorem.

Související obsah

"Sakra, a my chtěli připravovanou novou houbovou nabídku v našich jídelních vozech utajit až do poslední chvíle!" napsaly České dráhy. "Ale vážně, podle fotografie se jedná o stařičký přípojný vůz Btx. Poslední kousky těchto vozů chystáme sklidit z kolejí v co nejbližší době. Takže to bude i s houbami," dodaly.

Reakce dopravce lidi pobavila, někteří se dokonce naladili na stejnou vlnu. "Jak jsou schované v rohu! Doufám, že nejely načerno," napsala jedna z diskutujících. "Kdyby si pořídily místenky, nemusely stát na jedné noze," podotkly České dráhy.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz