Praha

Policie dopadla podezřelé z útoku nožem v Praze. Je jim 16 let!

Policie dopadla podezřelé z útoku nožem v Praze. Je jim 16 let!
Zdroj: Profimedia

Několika bodnými ranami skončila zřejmě banální rozepře v pátek v pražských Vinohradech. Policie zadržela dva šestnáctileté mladíky z ciziny. Prověřuje, jestli nemají co dočinění i s nedávným pobodáním v obchodním centru Chodov.

Vyhrocenou páteční situaci v pražských Vinohradech zřejmě odstartovala vcelku všední nehoda, kdy se na chodníku na Bělohradské ulici srazili dva muži rameny. To se přelilo do hádky, která měla vyústit v napadení. Jeden muž skončil s bodnými ranami v nemocnici v umělém spánku.


"Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří ve spolupráci s uniformovanými policisty ztotožnili některé účastníky tohoto incidentu a dopátrali se i dvou podezřelých. Ty pak zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie, protože měli podezření, že mohou být ozbrojeni," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Související obsah


Oběma podezřelým je podle policie 16 let a pochází z ciziny. "Kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. V nejbližší době bude podán podnět na jejich vzetí do vazby," doplnil Daněk.


Policie zkoumá i možnou spojitost s podobným případem, který se odehrál ve čtvrtek 10. října v pražském obchodním centru Chodov. Asi dvacetiletého mladíka tam pobodali dva muži, policii se zatím nepodařilo je dopadnout. Více si přečtěte zde.
 

Přopmeňte si také případ, kdy taktická vesta zachránila policistovi život před pobodáním:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz