Český Krumlov

Obří medvěd se přesunul do Krumlova! Město řeší, jak se ho zbavit

Obří medvěd se přesunul do Krumlova! Město řeší, jak se ho zbavit
Zdroj: TN.cz

Pouliční umělci se po zákazu svých aktivit v Praze přesunuli do centra Českého Krumlova. Na obrovskou masku ledního medvěda a bublináře rychle reagovala českokrumlovská radnice a do programu jednání rady města zařadila úpravu vyhlášky o buskingu, která pouliční vystupování tohoto druhu zakazuje.

Velkého ledního medvěda a bublináře nepřijalo vedení Českého Krumlova s otevřenou náručí. "Kromě fotografování se s kolemjdoucími za peníze žádné umění neprodukují, někdy dokonce odměnu vymáhají. To opravdu nemá s pouličním uměním nic společného, proto budeme trvat na zákazu takových masek ve městě," uvádí starosta Dalibor Carda.

Maskoti podle vedení města narušují estetický vzhled Českého Krumlova a bublináři znečišťují veřejné prostranství, fasády budov, výlohy i oděvy kolemjdoucích. Radní tak už v pondělí schválili úpravu vyhlášky, která tato pouliční vystoupení zakazují. Vyhlášku musí příští týden schvalovat zastupitelstvo, platit by tak měla od 1. listopadu 2019.

Související obsah

Vedení města tak do vyhlášky zařadilo odstavce, které "zakazují pouliční vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her a v převlecích, které svými rozměry zjevně přesahují proporce dospělého člověka".

Úprava vyhlášky se také dotkne lidí, kteří provozují například hlučná vystoupení. "Za zjevně nepřiměřená se považují zejména hlasitá vystoupení, vystoupení zahrnující vytváření bublin nebo výtvarná vystoupení s použitím aerosolových rozprašovačů," dodalo město na facebooku.
 

V Praze začala platit vyhláška proti velkým kostýmům

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz