Busking

"Pseudoumělci" se i přes zákaz objevují. Mají nesmyslné výmluvy

Již týden platí novela vyhlášky týkající se buskingu, která na některých místech Prahy zakazuje vystupování například v obřícvh převlecích za zvířata či postavy z filmů. I přes výrazné zlepšení však dochází k porušování vyhlášky a přistižení se navíc mužům zákona vymlouvají.

Za první týden eviduje Městská policie hl. m. Prahy celkem třináct přestupků buskerů. "Většina z nich byla vyřešena domluvou, v jednom případě padla pokuta a další dva přestupky museli strážníci oznámit správnímu orgánu, protože "pseudoumělci" s řešením na místě nesouhlasili," uvádí vedoucí Kanceláře ředitele MP Praha Irena Seifertová.


Jeden z nich byl dokonce převeden na Policii ČR. Ten se hlídce nesmyslně vymlouval, že pouze baví lidi, když se válí v masce koně po Staroměstském náměstí a že tím nic neporušuje. Další jemu podobný cizinec vystupoval také v masce koně na Václavském náměstí a svým činem pobavil i strážníky.

Související obsahKdyž totiž spatřil hlídku, tak si okamžitě na hlavu nasadil igelitovou tašku a pravděpodobně si myslel, že si ho strážníci nevšimnou. Opak je však pravdou a jak můžete vidět na videu, hříšník svým trikem muže zákona neobalamutil. Cizinec neměl o novele vyhlášky nejmenší ponětí, přestupek byl vyřešen domluvou a ponaučením, co vše je nyní zakázáno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz