Havířov

Ostravu a její okolí dráždil silný zápach, zdroj se nepodařilo odhalit

Silný zápach se objevil ve čtvrtek v ulicích Havířova. Lidé si na něj stěžovali i v ostravských čtvrtích Kunčice nebo Kunčičky a na dalších místech. Havířovská radnice informovala na svých stránkách, že zřejmě nejde o únik plynu a radila lidem nevětrat.

O silném zápachu v ulicích města informovali redakci TN.cz někteří obyvatelé Havířova. Zápach se prý objevil i v dalších městech v Moravskoslezském kraji.


Okolo poledne zasedla bezpečnostní rada Havířova. "Zápach, který mohli občané během dopoledne cítit, nepochází z úniku zemního plynu," uvedla rada na stránkách města. V prvních chvílí doporučovala mít zavřená okna. Zápach pomalu zmizel mezi jednou a druhou hodinou odpoledne.

"Máme informace od hasičů, že zdroj zápachu byl pohyblivý. Přecházel od Ostravy přes Havířov a dále na Těrlicko. Zdroj se ale nepodařilo zjistit," řekla mluvčí města Michaela Adamcová. Na radnici se ozvalo několik desítek lidí, první kolem jedenácté hodiny dopoledne.

Související obsah


Zprávy o zápachu přicházely z různých míst Moravskoslezského kraje. "Ostrava-Kunčice děs a běs! Inspekce životního prostředí nebere telefon!" stěžovala si na sociálních sítích jedna z obyvatelek Ostravy. "Já jela zrovna kolem Lidlu a všichni jsme se dusili, teď mě bolí hlava a lehké pálení v krku," napsala další. "V Opavě je taky nechutný smrad," stojí v neposlední zmínce.


Do Havířova a Ostravy vyrazili na základě volání obyvatel hasiči. Podle jejich slov ale nenaměřili v ovzduší žádné nebezpečné látky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz