Vánoce

Přepravní firmy a obchody shání posily na Vánoce. Toto nabízejí

Vánoční svátky často zcela vyčerpají peněženky Čechů. Jelikož ale přepravní firmy a e-shopy očekávají nárůst objednávek a s tím spojenou přepravu, chystají se nabírat na předvánoční sezónu brigádníky. Kdo si ale chce k Vánocům přilepšit, neměl by otálet.

Desítky tisíc brigádníků čekají bohaté Vánoce. Firmy se předhánějí v tom, která je na trhu práce uloví. A kvůli nejnižší nezaměstnanosti za poslední roky, nemají příliš z čeho vybírat. Brigádníky si proto mezi sebou přetahují.

"Jde o flexibilní a často dobře placenou formu přivýdělku, která není nikterak závazná a dokáže se vhodně přizpůsobit potřebám konkrétního člověka. Brigádně tak mohou bez problémů pracovat i studenti, maminky na mateřské dovolené nebo důchodci," vysvětlil manažer náboru a marketingu personální agentury ManpowerGroup Jiří Halbrštát.


Podle Halbrštáta největší poptávka po brigádnících vzniká v logistických centrech e-shopů, které zajišťují včasné doručení zásilek do domácností. "Jedná se tedy o skladníky a expedienty, pickery, pracovníky balicích linek, kurýry a další profese. Brigádníci jsou velmi vítáni také v maloobchodech, které se snaží ustát předvánoční nápor zákazníků; tam jde zejména o pozice pokladních a pracovníky na doplňování zboží," přiblížil. Volná místa na brigády si můžete prohlédnout zde.

 

Související obsah


Česká pošta již spustila náborovou kampaň na nábor brigádníků. "Maximální odměna v letošním roce činí až 190 Kč, přičemž její výše se odvíjí od typu sjednané práce, odpracovaných hodin atp. Zájemci o brigádu na České poště se mohou více dozvědět na infolince 800 223 000 nebo na webových stránkách www.tvojebudoucnost.cz," uvedl mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.


Velkou náborovou kampaň rozjela i společnost PPL. V Předvánočním období nabírá až stovky sezónních pracovníků, a to hlavně do provozu. Brigádníky láká na výkonnostní odměny, flexibilní pracovní dobu a výplatu mzdy již kolem pátého dne následujícího měsíce.

 
"Kromě pozic v provozu také nabízíme možnost krátkodobého zaměstnání na pozici řidiče. Zde jsou benefitem garantovaná základní hodinová mzda, výplata již kolem pátého dne následujícího měsíce a náhrada vlastních nákladů," sdělil marketingový ředitel PPL Milan Loidl. Nabídku volných míst u PPL naleznete zde.

"Nabíráme v Alze stovky brigádníků a to po celé České republice. Co se týká odměny, ta standardní je kolem 140 korun, přičemž brigádník si ale může vydělat i více," přiblížila mluvčí Alzy Patricie Šedivá. Přehled jednorázových brigád u Alzy najdete zde, další volná místa pak zde.

Související obsah


"Nabíráme tento rok tři tisíce sezónních pracovníků, je to ještě více než loni a předloni, kdy jsme jich nabírali 2500. Pracovníci budou mít stejnou mzdu jako stálí pracovníci," řekla mluvčí Amazonu Miroslava Jozová. Volná místa u Amazonu si můžete prohlédnout zde, nebo zavolat na 800 111 500.


Kdo si ale chce zajistit ke konci roku přivýdělek, neměl by otálet. "Z pohledu zaměstnavatelů je přelom října a listopadu klíčový pro zajištění potřebných kapacit. Je nutné mít na paměti, že úspěch projektu závisí na kvalifikaci týmu a jeho schopnosti spolupracovat. Adaptace nováčků proto často trvá i několik týdnů. Uchazeč o brigádu tedy udělá nejlépe, když nebude hledání odkládat," doporučil Halbrštát.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz