Zahraničí

Obří bouře přinesla záplavy i smrt. Mladíka zabil elektrický proud

Obří bouře přinesla záplavy i smrt. Mladíka zabil elektrický proud
Zdroj: NASA

Obří bouřkové pásmo, které se vytvořilo nad východním Středomořím, zasáhlo v noci pobřeží státu Izrael. Způsobilo silné srážky a lokální záplavy. V Gaze zemřel mladík, kterého zasáhl proud ze spadlých drátů elektrického vedení.

Silný vítr zapříčinil velké výpadky elektřiny v centrální části Izraele, nejvíc postihl Tel Aviv.  Déšť a rozvodněné řeky zaplavily silnice na jihu země.

Bouřilvé počasí si vyžádalo jeden lidský život, uvedl web Times of Israel. V pásmu Gazy zasáhl elektrický proud mladíka (16). Dotkl se elektrického vedení spadlého na zem a byl na místě mrtev.

Izraelská meteorologická služba varovala před dalšími záplavami na jihu i v neděli. Předčasně ukončen byl z bezpečnostních důvodů i hudební festival v oblasti Eškol. V Egyptě způsobila bouře lokální záplavy a sesuvy půdy. Podle meteorologů při přesunu na východ slábne.

Související obsah

Tropické bouře ve Středozemí nazývané medikán jsou vzácný meteorologický úkaz. Objevují se výjimečně jednou nebo dvakrát do roka. V některých případech dosáhly kategorie 1 síly hurikánu.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz