Zahraničí

Synkové moderátorky by měli být v Americe. Pátrá po nich i Interpol

Synkové moderátorky by měli být v Americe. Pátrá po nich i Interpol
Zdroj: Profimedia

Děti slovenské moderátorky Věry Wisterové jsou už čtvrtý den pohřešované. Z únosu rodina podezírá jejich otce, se kterým Wisterová dlouhodobě vede spory. Chlapečkové by se teď měli nacházet v Americe.

Slovenská moderátorka Věra Wisterová prožívá chvíle hrůzy - po jejích dvou synech, osmiletém Harlowovi Paxovi a pětiletém Theodoru Stevenovi, se ve čtvrtek slehla zem. Děti zmizely poté, co je jejich otec americko-izraelského původu Jeremy Hulsh nevrátil matce. Podle nejnovějších informací by chlapci měli být v Americe, uvedl zpravodajský portál TVNoviny.sk.

Otec měl podle bývalého redaktora TV Markíza a mluvčího Ústředního svazu židovských náboženských obcí Michaela Szatmaryho unést děti do Chicaga. Tuto informaci by měl mít od slovenského rabína Barucha Myerse.

Po chlapcích od pátku pátrá slovenská policie, do případu se ale vložil i Interpol. S tím už má Hulsh zkušenosti - v roce 2015 ho zadržel na základě mezinárodního zatykače.

Související obsah

Wisterová žila s Hulshem a dětmi v Izraeli, odkud se vrátila před třemi lety po rozpadu manželství. Na výchově dětí a a péči o ně se ale nedokázali dohodnout, soudní tahanice tak trvají dodnes.

Zdrcená moderátorka únos potvrdila. "Bohužel vám mohu potvrdit informaci o mých nezvěstných synech. Včera si je otec vzal a od té doby nevím, kde jsou," uvedla v pátek. O pomoc policie požádala i veřejnost. "Jakékoliv informace, které by mohli vést k nalezení chlapců, oznamte na čísle 158," napsali slovenští policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz