Slovensko

Mečiar se v 77 letech vrací do politiky! Slovensku chce vrátit důstojnost

Mečiar se v 77 letech vrací do politiky! Slovensku chce vrátit důstojnost
Zdroj: Profimedia

Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar se vrací do politiky. Oznámil to v pondělí. Po sedmileté pauze se chce bít o hlasy voličů jako člen Nezávislého hnutí Slovenská liga (NHSL).

K výročí založení Československa oznámil svůj politický návrat 77letý bývalý slovenský premiér a předseda Hnutí za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimír Mečiar. "Uděláme vše pro to, abychom zabránili rozvratu společnosti a vrátili do jejího života důstojnost," uvedl Mečiar v krátkém tiskovém prohlášení. Informaci přinesl slovenský Denník N.

"Období vzniku státu bylo obdobím vlastenectví, současnost se se vyznačuje jeho hanobením. Hanobením lidí, kteří vedli zápas o stát, ale zřetelný je i pokus o vymazání historické vazby k jeho základům a úcty k hodnotám, na kterých tento stát vznikl," stojí dále v Mečiarově prohlášení.


Mečiar nebude oživovat HZDS, přihlásil se k Nezávislému hnutí Slovenská liga (NHSL). Podle Denníku N stojí za NHSL bývalý poslanec HZDS Tibor Cabaj a neúspěšný prezidentský kandidát Jozef Bezhýl.

Související obsah


Mečiar odešel z politiky v roce 2012 po volebním fiasku, ve kterém jeho strana získala jen 0,93 procenta hlasů. Do parlamentu se však její zástupci nedostali ani v roce 2010, kdy měli 4,32 procenta. Přitom ještě v letech 2006 až 2010 byla strana součástí Ficovy vládní koalice. Mečiar je v České republice proslulý hlavně jako jedna z tváří rozdělení Československa v roce 1993.

Podívejte se na to, jak se před 25 lety rozdělilo Československo:

TN.cz

K tématu Slovensko

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz