Dušičky

Zloději kradou z hrobů svíčky i květiny! Na Dušičky případů přibývá

V sobotu jsou v Česku Dušičky, a tak už v těchto dnech míří na hřbitovy mnoho lidí, aby uctili památku zesnulých. Jenže nazdobené hroby jsou velmi často terčem zlodějů. Zvýšené počty krádeží zaznamenávají správci hřbitovů i policie.

Uctít památku příbuzných, uklidit a vyzdobit hroby - kvůli tomu v těchto dnech na hřbitovy míří denně tisíce lidí. Jenže toho ve velkém zneužívají i zloději. Ti z hrobů berou prakticky vše, co má nějakou cenu a není přidělané, a pak to prodávají dál.

"Zloději z hrobů kradou vázy, svícny, květinovou výzdobu a další věci, a proto posilujeme činnost s městskou policií," sdělil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, což je správce krematoria.

Lidé by si podle policistů měli dávat mnohem větší pozor i na své věci, a to nejen při úklidu hrobů přímo na hřbitovech, ale i před nimi.

Související obsah

Lidé by také v tomto období neměli nechávat nic cenného v autech. "Policisté se zaměří na místa v okolí hřbitovů a na přilehlá parkoviště," uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Stejně tak musí lidé podle policistů v následujících dnech počítat s problémy už při příjezdu ke hřbitovům. Největší nápor se čeká o víkendu, Dušičky letos připadají na sobotu.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz