Policista

Kamera zachytila hon policisty za mužem, kterého pak postřelil! VIDEO

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zveřejnila část videozáznamu sobotního incidentu u velkoobchodu s elektronikou v Horních Počernicích. Policista v civilu pronásledoval muže podezřelého z krádeže, postřelil ho a vážně zranil. Vyšetřovatelé hledají svědky, policista zatím zůstává ve službě.

Na zveřejněném videu je vidět ulička v prodejně s elektronikou. Žena s kočárkem uhýbá stranou, kolem ní se prožene skupina lidí. Ta pak pokračuje ven před obchod, kde vše končí výstřelem.

Jako první utíká muž podezřelý z krádeže, těsně za ním se žene policista. Pak probíhá zřejmě komplic údajného zloděje a nakonec dva zaměstnanci obchodu. Vyšetřovatele z GIBS teď zajímá svědectví každého, kdo honičku nebo třeba jen její část viděl.

"Svědky žádáme, aby se obrátili na Generální inspekci bezpečnostních sborů a pomohli nám celou záležitost objasnit," uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Policista prý před prodejnou nejprve dvakrát vystřelil do vzduchu a až poté po prchajícím muži. Zasáhl ho do břicha. Zraněný je ve vážném stavu, údajně už ale stabilizovaný.

Související obsah

Po pracovní stránce se toho pro policistu mnoho nezměnilo. Podle informací televize Nova zatím zůstává ve službě.

V prodejně měl u sebe soukromou legálně drženou zbraň a byl tam v civilu v době svého volna. I v takových chvílích má ale policista chránit zákon. Otázka pro GIBS je, do jaké míry bylo nutné střílet.

Není vyloučeno, že zlodějů bylo v danou chvíli v prodejně ještě víc. Údajně by mělo jít o známé firmy.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz