Polsko

Transport s tygry se zasekl u hranic, trpěli v klecích osm dní! Jeden zemřel

Transport s tygry se zasekl u hranic, trpěli v klecích osm dní! Jeden zemřel
Zdroj: ZOO Poznaň

Osm dní stál na polsko-běloruské hranici transport tygrů. Ten se zasekl kvůli chybějícím dokumentům. Zvířata v klecích, které nejsou určené pro delší pobyt, trpěla a poznaňská zoo volá po mezinárodní pomoci. Jeden z tygrů nepřežil.

Skupina deseti tygrů mířila z Itálie do ruského Dagestánu. Na hranici Polska a Běloruska se ale transport zasekl. Běloruští celníci nechtěli náklad pustit dál, chyběly prý potřebné dokumenty jak pro zvířata, tak víza pro řidiče. Informaci přinesl agentura AP.


Transport stál na hranicích od 22. října. "Zvířata jsou nakrmená a mají vodu k pití, ale protože je nákladní auto určené výhradně jen pro převoz, podmínky nejsou ideální," uvedla pro polský portál Polandin mluvčí polských celníků Marta Szpakowská.

Související obsah


Jeden z tygrů nevydržel a kvůli stresu a vyčerpání pošel. Zbylých devět tygrů se snaží zachránit poznaňská zoologická zahrada, ve středu je mohla konečně převézt do důstojnějšího prostředí. Vyhlásila také sbírku, aby bylo možné zajistit pro tygry žrádlo a léky.


Podle Polandinu kancelář polského státního zástupce vyšetřuje, zda se v tomto případě nejedná o týrání zvířat. Polská veterinární správa je v kontaktu s tou italskou a zjišťuje podrobnosti ohledně transportu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz