Podzimní výlety

Muzeum fotbalu nebo opera? V Curychu si na své přijdou všichni

Muzeum fotbalu nebo opera? V Curychu si na své přijdou všichni
Zdroj: Profimedia

Největší švýcarské město je sídlem řady významných institucí i kulturních akcí a zkrátka to tu žije. Pokud tápete, jak vytáhnou na výlet do Curychu svou drahou polovičku, zaručujeme vám, že si ze seznamu vyberete alespoň jedno místo, které ji na cestu jistě naláká.

Curych je dobře dostupný také vlakovými spoji. Nemusíte se tak trmácet autem a řešit, kdo se obětuje a sedne za volant, ale výlet si společně užijete od samého začátku. Doporučujeme využít přímo noční vlaky, díky kterým se navíc můžete po cestě vyspat a načerpat tak energii na samotný cíl.

Související obsah


Svou procházku začněte třeba Starým městem. Je to místo plné historie, kultury a také úžasné architektury. Nezapomeňte v některém z podniků ochutnat sýrové fondue nebo vyhlášenou čokoládu, zapijte to dobrým drinkem a věřte, že procházka bude hned příjemnější.

Související obsah


Nejvýznamnější památkou Curychu a také jeden z nejoblíbenějších cílů většiny turistů je Grossmunster church. Podle legendy byl tento kostel postaven na hrobech Felixe a Regula, kteří jsou patrony města. Jestli vás historie zajímá, rozhodně tohle místo připište na seznam nutných míst k vidění.

Zdroj: Profimedia


Krásnou architekturu ve spojení s uměním vám nabídne Opera House. Pokud máte operu nebo balet rádi, jistě byste neměli tohle místo vynechat. Před operou si můžete posedět na židličkách u fontány a prostě se jen kochat. Švýcaři tohle místo využívají k relaxu běžně, dokonce na židličkách i obědvají, takže pokud chcete pauzu na svačinku, už víte, kam zamířit.

Zdroj: Profimedia


Dalším místem k odpočinku a pročištění hlavy je bezesporu jezero. Jeho průzračná voda láká ke koupání za každého počasí, ale v těchto měsících byste museli být už pěkně otužilí. Pokud před obcházením památek upřednostňujete spíše poklidné procházky, určitě své cesty nasměřujte na promenádu, která se line kolem jezera.

Související obsah


Fanoušci fotbalu mají svůj cíl jasný. Návštěva FIFA World Football Museum uspokojí snad každého chlapa. Dozvíte se více o historii fotbalu a nejvýznamnějších hráčích. Najdete tu také Petra Čecha a jeho známou ochrannou helmu, kterou nosil po nešťastném zranění hlavy. A na závěr na vás čeká obchůdek, kde si můžete něco s fotbalovou tématikou pořídit.

Zdroj: Profimedia


Jestli nechcete přijet domů s prázdnou, navštivte některou z místních čokoládoven. Nakoupit tam můžete čokolády všemožných tvarů, chutí i barev a takový dáreček udělá doma jistě radost každému. Pokud máte rozpočet větší, nikdo zajisté nepohrdne také švýcarskými hodinkami.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz