Zahraničí

Lupiči vykradli v Bratislavě zlatnictví! Odnesli šperky za téměř 13 milionů

Lupiči vykradli v Bratislavě zlatnictví! Odnesli šperky za téměř 13 milionů
Zdroj: TV Markíza

Od sobotního rána slovenská policie pátrá po neznámých pachatelích, kteří se rozhodli vyloupit zlatnictví v jednom nákupním centru v Bratislavě. Podařilo se jim odcizit zboží za 12,8 milionů korun. Poté se vydali na útěk. V době loupeže byly okolo otevřené různé restaurace nebo kina.

O případu informovala policie na svém facebooku. "Ke krádeži došlo během uplynulé noci ve zlatnictví situovaném v nákupním centru v bratislavském Lamači," napsala policie. Pachatelé se do obchodu dostali krátce před třetí hodinou ranní.

Během jejich pobytu se jim podařilo ukrást šperky za 500 tisíc eur (v přepočtu 12,8 milionů korun). Částka je zatím předběžná a mohla by se ještě zvýšit. "Pachatelé následně utekli a doposud nevíme kam. Po pachatelích policisté v současné době intenzivně pátrají," doplnila policie.

Podle deníku tvnoviny.sk se mělo zlatnictví nacházet v nákupním centru Bory Mall na severozápadě Bratislavy. I když byla většina obchodů v té době zavřená, restaurace i kino fungovaly dál. Někteří lidé tak mohli zloděje vidět.

Související obsah

Podobný případ se stal ve středu v Ústí nad Labem. Čtyři ozbrojení muži vtrhli do klenotnictví a ukradli zboží za téměř dva a půl milionů korun. Policii se je podařilo dopadnout. Mělo by se jednat o litevský gang, který do Česka posílá své lupiče. Policii se zatím nepodařilo ukradené zboží najít. U sebe by ho měl mít hlavní organizátor. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz