Greta Thunbergová

DiCaprio se setkal s Gretou! Hercova slova její odpůrce rozhodně nepotěší

DiCaprio se setkal s Gretou! Hercova slova její odpůrce rozhodně nepotěší
Zdroj: Instagram

Herec Leonardo DiCaprio se setkal se švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou. Jeho slova Gretiny odpůrce rozhodně nepotěší. Na instagramu navíc napsal, že se s 16letou dívkou domluvil na tom, že se budou v budoucnu navzájem podporovat.

DiCaprio na instagramu zveřejnil dvě fotografie, na kterých sedí vedle Thunbergové. Za necelý den nasbíral příspěvek více než šest milionů "lajků". K fotkám hollywoodský herec, který je znám svými ekologickými postoji, připojil jen slova chvály.

"Greta Thunbergová se stala lídrem naší doby. (…) Doufám, že Gretino poselství bude budíčkem pro světové vůdce po celém světě, že čas pro nicnedělání už uplynul. Je to kvůli Gretě a mladým aktivistům, že jsem optimistický vůči tomu, co přinese budoucnost," napsal herec.

Zobrazit pspvek na Instagramu

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Gretas message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

Pspvek sdlen Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio),

DiCaprio také oznámil, že se s 16letou aktivistkou dohodl na vzájemné podpoře. "Historie nás bude soudit podle toho, co dnes děláme, abychom pomohli zajistit budoucím generacím stejnou obyvatelnou planetu, kterou tak očividně bereme jako samozřejmost," uvedl.

Související obsah

Švédská teenagerka poprvé stávkovala za lepší klima loni v srpnu před švédským parlamentem. Od té doby se k jejímu hnutí Fridays for Future (Pátky za budoucnost) připojily desetitisíce mladých lidí po celém světě. Za své aktivity získala různá ocenění, v září se účastnila zasedání Valného shromáždění OSN.

Podívejte se na reportáž TV Nova o cestě Grety Thunbergové na jednání OSN:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz