Kamion

Policisté v Řecku zastavili kamion, v mrazicím boxu byly desítky uprchlíků!

Policisté v Řecku zastavili kamion, v mrazicím boxu byly desítky uprchlíků!
Zdroj: Profimedia

Pořádný úlovek se v pondělí povedl policistům na severu Řecka. Při běžné kontrole kamionu s chladícím návěsem uvnitř objevili 41 uprchlíků, především z Afghánistánu.

Muži zákona nákladní auto kontrolovali u města Xanthi. Podle portálu Euronews byla většina uprchlíků původem z Afghánistánu.

Černí pasažéři podle prohlášení místní policie nebyli zranění. Mrazící systém ve vozidle byl vypnutý. Policisté kamion zastavili na dálnici.

Řidič nákladního auta vzápětí skončil v poutech, jeho i uprchlíky z nákladového prostoru policisté odvezli na blízkou policejní stanici, aby je mohli ztotožnit, píší Euronews.

Související obsah

Tito uprchlíci měli ještě štěstí - narozdíl od 39 migrantů z Asie, kteří nedávno zemřeli v kamionu v anglickém Essexu. Aktuálně v souvislosti s jejich smrtí došlo k osmi zatčením ve Vietnamu.

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz