Domácí

Dojemné gesto pro utýraného Marečka! Lidé mu postavili pomníček

Dojemné gesto pro utýraného Marečka! Lidé mu postavili pomníček

Od smrti dvouletého Marečka z Loun, kterého měl utýrat jeho otčím, uplynulo už téměř devět měsíců. Chlapeček má teď konečně hrobeček. Složili se na něj lidé napříč celou republikou a uctili jeho památku krásným pomníčkem.

Po necelých devíti měsících už má tragicky zesnulý Mareček svůj vlastní pomníček. Postavili mu ho z peněz z veřejné sbírky dobrovolníci, které osud utýraného dítěte silně zasáhl a chtěli mu dopřát důstojné místo k odpočinku.

Pomníček nakonec vyrostl na hřbitově mezi urnovými hroby v pražských Vinohradech. Slova, která nechali do náhrobního kamene vytesat, jsou velmi dojemná - mnozí lidé se v komentářích přiznali, že je přiměla k slzám. "V našich srdcích zůstaneš navždy. Vzpomeňme na tomto místě i na další děti, které zemřely násilnou smrtí," stojí na pomníčku.

Související obsah

 

"Za mě osobně můžu říct, že výsledek předčil moje očekávání. V sobotu ještě upravíme okolí a vysadíme vnitřek. Děkuji všem z vás, kteří jste podpořili tento nápad, ať už finančně, nebo i sdílením sbírky. Stálo to za to," vyjádřila se organizátorka akce paní Kateřina.

Koncem března letošního roku by Mareček oslavil své třetí narozeniny. K tomu ale nikdo nedošlo - v noci z 15. na 16. února totiž zemřel násilnou smrtí. Otřesného zločinu se na něm měli dopustit ti, kteří mu byli nejbližší. Chlapec zemřel na následky týrání. Obviněný z hrůzného činu byl jeho otčím, který měl podle lidí z okolí i příbuzných batoleti ubližovat už dlouho.

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

Dítě vídali s modřinami, podlitinami a popáleninami. Jeho teprve 19letá matka měla o všem vědět, týrání ale nezabránila údajně proto, aby ji muž neopustil. Jednadvacetiletý Josef K. dostal v polovině října od soudu 16 let ve vězení, rozsudek je ale zatím nepravomocný. Muž se proti němu na místě odvolal. Matce hrozí pětiletý trest ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz