Agresivní psi

Lidé z obce u Prahy žijí ve strachu! Na ženu zaútočila psí smečka. VIDEO

Agresivní smečka psů už více než rok ohrožuje obyvatele obce Malé Kyšice u Prahy. Situace dospěla tak daleko, že děti z tamní mateřské školky nesmějí ani ven. Majitelé vlčáků na stížnosti nereagují a tvrdí, že situaci mají pod kontrolou. Případ už řeší policie.

Chvíle hrůzy zažila paní Lada, když na ulici v obci Malé Kyšice narazila na zuřivou smečku psů. "Běželi za mnou, pak mě začali obkličovat. Jeden mě kousnul do dlouhého kabátu, který jsem měla na sobě. Ta smečka byla jako neřízená střela," popsala vystrašená žena.

"Nejdříve jsem si myslela, že je zaženu nějakým dupáním, voláním nebo něčím podobným. Ale pak už jsem se nezmohla téměř na nic," dodala paní Lada. Pomohl jí až soused, který na smečku vyběhl s vidlemi.

"Nechodíme ven, protože se bojíme, že je potkáme," popsala obyvatelka obce Veronika Kunová, která je matkou tří dětí. Agresivní psi prý ohrožují i děti ve školce. Kvůli nim museli zakázat veškeré vycházky.

Související obsah

Smečka se svými majiteli bydlí v jednom z domů přímo v Malých Kyšicích, reportérce televize Nova se na ně ale dozvonit nepodařilo. "Paní už je zkušená a nikomu neotvírá, vůbec nereaguje ani na telefon," tvrdí místostarostka obce Kateřina Bláhová.

Kauzu už řeší policie. Ta po zhlédnutí záběrů, které získala od místních, přistoupila k tvrdšímu postupu. "Případ jsme prověřovali jako přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání. Ale vzhledem k tomu, že v současné době jsme obdrželi nové informace, budeme kontaktovat státní veterinární správu. Současně s ní se budeme snažit psy odchytit," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Pokud by zvířata někomu ublížila, mohla by jejich majitelka skončit před soudem.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Agresivní psi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz